#
systemy nawadniania systemy nawadniania systemy nawadniania systemy nawadniania systemy nawadniania

Oferta

Projektowanie instalacji nawadniających

Podstawowym elementem systemu nawadniającego jest jego projekt, na podstawie którego wykonywany jest kosztorys.

Projekt systemu nawadniania wykonywany jest na podstawie dostarczonego projektu ogrodu, lub na podstawie wymiarów działki ściągniętych z natury, w czasie wizji lokalnej i parametrów źródła wody. Projekt uwzględnia wytyczne projektanta ogrodu i sugestie oraz oczekiwania inwestora.

Projekt systemu nawadniania zawiera:

  • specyfikacje materiałów, które będą użyte,
  • rodzaj sprzętu zastosowany do nawadniania (zraszacze turbinowe, głowice deszczujące czy linie kroplujące),
  • rozmieszczenie poszczególnych elementów systemu w terenie (sterownik, czujnik opadu, linie kroplujące, skrzynki elektrozaworowe+elektrozawory, punkty poboru wody, rury, kable, przepusty pod brukami itp.),
  • rozmieszczenie zraszaczy, wrysowany ich zasięg, i rodzaj zastosowanej dyszy
  • podział instalacji na poszczególne sekcje nawadniające (podział wynika z parametrów źródła wody, rodzaju sprzętu używanego do nawadniania, rodzaju roślinności w ogrodzie, oraz warunków glebowych i nasłonecznienia poszczególnych enklaw zieleni)
  • wyznaczenie przebiegu rurociągów i okablowania

ZOBACZ ZDJĘCIA »

Wykonawstwo automatycznych systemów nawadniania

montaż systemów nawadniającychWykonujemy w pełni automatyczne systemy nawadniające ogrody i tereny zieleni bazując na urządzeniach sterujących i nawadniających firmy RAINBIRD oraz HUNTER, ORBIT, TORO, WEATHERMATIC, CLABER, NaanDanJain.

System nawadniający może być zasilany wodą z wodociągu, ze studni wierconej, studni kopanej, ze stawu lub jeziora.
Rodzaj źródła wody ma znaczący wpływ na koszty związane z podlewaniem zieleni. W przypadku studni i zbiorników otwartych, jest to tylko kwestia doboru i montażu pompy oraz urządzeń sterujących pod konkretne źródło wody, a następnie podłączenia ich do instalacji nawadniającej.


Prace prowadzimy w nowo-powstających jak i gotowych ogrodach z trawnikiem. Montaż instalacji nawadniającej nie powoduje zniszczenia trawnika, a ślady ingerencji całkowicie znikają po około 2-3 tygodniach (zobacz zdjęcia).


Wysoka jakość używanych materiałów, oraz nasze doświadczenie, zapewniają wieloletnią, bezawaryjną pracę systemu podlewania ogrodu, a jego utrzymanie sprowadza się do opróżnienia instalacji z wody przed zimą, a wiosną do wymiany baterii podtrzymującej pamięć sterownika.

Na całość wykonywanych przez nas prac udzielana jest minimum 2 letnia gwarancja.

ZOBACZ ZDJĘCIA »

Serwis nawodnień i pomp


W zakres usług serwisowych wchodzą:

  • przygotowanie systemu nawadniającego do sezonu letniego
  • opróżnienie instalacji z wody przed okresem zimowym
  • naprawy bieżące instalacji nawadniających i pomp
  • modernizacja, rozbudowa i wszelkie przeróbki istniejących systemów nawadniających

Odwodnienia

odwodnieniaWykonujemy odwodnienia poziome z rur drenarskich PCV w otulinie kokosowej, lub w otulinie z geowłókniny firmy PIPELIFE. Idealne rozwiązanie dla gruntów dobrze przepuszczalnych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również systemy skrzynek rozsączająco-retencyjnych STORMBOX firmy PIPELIFE - pozwalające na uzyskanie maksymalnej powierzchni chłonnej gruntu słabo przepuszczalnego.

Polecamy również:
Studnie chłonne z kręgów betonowych firmy MATBET, stosowane w przypadku gruntów trudno przepuszczalnych, dla stworzenia zbiornika wodnego. Dowierty do warstwy chłonnej, wykonywane dla osiągnięcia warstwy chłonnej w przypadku gruntów nieprzepuszczalnych.
ZOBACZ ZDJĘCIA »

Pompy, hydrofory, obudowy studni

Zajmujemy się doborem i montażem pomp powierzchniowych i głębinowych, pompujących wodę ze studni wierconych, ze studni kopanych, ze zbiorników retencyjnych, ze stawów i z jezior, oraz pomp podnoszących ciśnienie np. na instalacji wodociągowej.

Pracujemy na pompach firm GRUNDFOS, NOCCHI, EBARA.

Wykonujemy całoroczne (z rozdziałem wody na dom i ogród) i sezonowe (tylko do nawodnień) obudowy studni wierconych wraz z przyłączem elektrycznym.

ZOBACZ ZDJĘCIA »

Studnie wiercone

Wykonujemy studnie wiercone o średnicy Ø110 do głębokości 16m. Odwierty wykonywane są metodą ręczną, co ogranicza do minimum dewastację terenu.

Studnie wykorzystywane są przede wszystkim do zasilania instalacji nawadniających, a także do zaopatrywania w wodę gospodarstw domowych i budów.

Oświetlenie ogrodowe

Wykonujemy instalacje oświetleniowe w ogrodach, oraz montujemy dowolny rodzaj opraw.

Wykonanie instalacji oświetleniowej na etapie montażu systemu nawadniającego pozwoli na wykorzystanie jednych wykopów, a co za tym idzie, sporą redukcję kosztów związanych z pracami ziemnymi.

ZOBACZ ZDJĘCIA »